امروز دوشنبه  31 ارديبهشت 1397
تعداد بازدید : 449 - تاریخ خبر : 1396/03/28 - 12:55
نقش روحانیت در تغییر سبک زندگی مردم در مستند "در امتداد فلق"

در مستند امروز "در امتداد فلق"، فعالیت های حجت الاسلام ابوالفضل شهابی روحانی مستقر در روستای "حصار گلستان" طرقبه از توابع مشهد مقدس روایت می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، این روحانی در ماه مبارک رمضان، علاوه بر برپایی نماز جماعت، مراسم افطار و سخنرانی، با تشکیل گروه های هشت نفره از اهالی روستا، قرآن و احکام اسلامی را به آنها آموزش داده بطوری که هر یک از این افراد، پس از فراگیری کامل، گروهی هشت نفره دیگری را برای آموزش احکام و قرآن تشکیل می دهند و این زنجیره ادامه می یابد. از دیگر اقدامات حجت الاسلام شهابی در روستای حصار گلستان، تغییر سبک زندگی و برخی روسوم رایج در آنجا بوده است. یکی از این عادات، برگزاری 15 روزه مراسم ختم برای اموات و درگذشتگان این روستا بوده بطوری که در این مدت با سه وعده صبحانه، نهار و شام از مهمانان پذیرایی می شد. این روحانی با ایجاد رویکرد جدیدی، ضمن حذف این مراسم 15 روزه، هزینه های برپایی مراسم ختم را جهت صرف در امور خیریه هدایت کرد.
 
مهدی رمضانی کارگردان، مهران رستمی تهیه کننده، محمدرضا اصغریان تصویربردار، هادی فلاحی مدیر برنامه ریزی و عباس لهراسبی مجری طرح این مستند هستند که امروز یکشنبه 28 خرداد حوالی ساعت 17 از شبکه یک به روی آنتن می رود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه يک سيما
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه یک سیما تعلق دارد